Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług. W przeglądarce możesz dokonać zmian ustawień plików cookies.

 skan

 

Certyfikat CILT 2015

 

0

 

4

 

 

 

3

 

 

Brytyjski Chartered Institute of Logistics and Transport - CILT (UK) - to największa międzynarodowa organizacja zrzeszająca osoby pracujące w transporcie oraz – szerzej – w logistyce i w łańcuchach dostaw, zapewniająca swoim członkom szereg usług związanych z kompleksową obsługą branży TSL. CILT(UK) jest jednocześnie Narodową Radą globalnej organizacji CILT International, która jest obecna na całym świecie. Chartered Institute of Logistics and Transport(UK) jest najstarszym instytutem logistycznym w Europie. Powstał w 1919 roku w Wielkiej Brytanii, a w roku 1926 otrzymał tytuł „Royal Charter”. Obecnie honorowym patronem Instytutu jest Jej Wysokość Królowa Brytyjska Elżbieta II. MWSLiT we Wrocławiu posiada akredytację programu studiów na kierunku Logistyka, studia I i II stopnia przez Brytyjski The Charterem Institute of Logistics and Transport – CILT(UK), jednej z najważniejszych instytucji w Europie w dziedzinie logistyki i transportu. Absolwenci MWSLiT we Wrocławiu uzyskują prestiżowy certyfikat CILT(UK). Aktywnymi członkami CILT(UK) są przedstawiciele Uczelni: prof. dr Czesław Kolanek oraz dr Marcin Pawęska, który posiada tytuł Chartered Member of The Chartered Institute of Logistics and Transport(UK) i jest również Prezesem polskiej filii tej organizacji CILT(UK) – Polska.


CILT(UK) skupia w swych kręgach ponad 33.000 członków z ponad 100 krajów, głównie praktyków logistyki i transportu. Przez 20 lat w ramach Instytutu wykonano 7500 opracowań, badań i raportów na potrzeby firm, organizacji rządowych i międzynarodowych korporacji. CILT(UK) wspomaga logistyczną działalność międzynarodowych organizacji charytatywnych. Dla potrzeb Instytutu pracuje stale rada dyrektorów, która skupia 150 szefów logistyki z największych korporacji. Wskazują oni kierunki badań i kierunki rozwoju logistyki na następne lata. Ponadto Instytut od wielu lat prowadzi intensywne działania w sferze edukacji logistycznej zarówno dla wielkich korporacji, jak i dla małych i średnich przedsiębiorców.


Do elitarnego grona członków CILT(UK) jako jedyna szkoła wyższa w Polsce przystąpiła Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, spełniając najwyższe kryteria związane z uzyskaniem akredytacji CILT(UK). Tym samym Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu znalazła się w elitarnym gronie uczelni i instytutów, takich jak Oxford Brookes University, Cardiff University oraz London Institute of Shipping and Trade.


Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jest jedyną uczelnią wyższą w Europie Środkowo-Wschodniej, która uzyskała akredytację brytyjskiego instytutu logistycznego dla kierunku Logistyka – studia I stopnia inżynierskie i licencjackie w latach 2012-2017 r. oraz studia magisterskie w latach 2012-2017 r.
W 2016 roku uczelnia uzyskała przedłużenie AKREDYTACJI CILT(UK) DLA STUDIÓW MAGISTERSKICH The Chartered Institute of Logistics and Transport(UK), który docenił MWSLiT we Wrocławiu przedłużając ją do 2021 roku. W 2017 roku przedłużono także AKREDYTACJĘ CILT(UK) DLA STUDIÓW LICENCJACKICH ORAZ INŻYNIERSKICH do roku 2022. Wyróżnienie jest potwierdzeniem wysokich standardów edukacji i ciągłego wzrostu poziomu nauczania na wrocławskiej uczelni.


Sukces ten uczelnia zawdzięcza swym staraniom o ciągły rozwój poziomu nauczania, dbałością o wprowadzanie praktycznych elementów w procesie nauczania, zaangażowaniu kadry naukowej, wprowadzeniu interdyscyplinarnych metod w zajęciach dydaktycznych, rozwojowi infrastruktury naukowej (najlepsze, specjalistyczne laboratoria logistyczne) oraz, a może przede wszystkim stałym kontaktom z szeroko rozumianym otoczeniem biznesu, w tym współpracy z firmami z branży transport - spedycja - logistyka.

 

Przynależność MWSLiT do elitarnego grona europejskich uczelni daje jej studentom możliwość rozwoju kariery zawodowej w branży logistycznej. Certyfikat, którym jest opatrzony dyplom ukończenia studiów, jest szeroko rozpoznawalny oraz preferowany wśród najbardziej liczących się firm logistycznych na świecie. Absolwent MWSLiT może liczyć na zatrudnienie u najlepszych pracodawców w branży na całym świecie. Już dziś podczas rozmowy rekrutacyjnej, absolwenci specjalistycznych uczelni logistycznych są pytani o dodatkowe kwalifikacje. Posiadanie międzynarodowego certyfikatu CILT(UK) jest dodatkowym atutem świadczącym o profesjonaliźmie. Absolwenci legitymujący się certyfikatem CILT(UK) posiadają umiejętności w zarządzaniu i realizacji projektów logistycznych.


Przynależność do Chartered Institute of Logistics and Transport(UK) daje również studentom i absolwentom dostęp do szerokich zasobów CILT(UK) przez cały okres trwania kariery zawodowej - między innymi do biuletynów informacyjnych, prac badawczych i innych źródeł naukowych.


Akredytacja CILT(UK) jest nie tylko sukcesem samej uczelni, jej kadry akademickiej oraz studentów, ale - co równie istotne - pozwala sytuować Polskę w awangardzie krajów o najnowocześniejszym, edukacyjnym zapleczu logistycznym. Po raz kolejny MWSLiT we Wrocławiu wyznaczyła standardy edukacji, jako uczelnia dbająca o ciągły wzrost poziomu nauczania.

 

KORZYŚCI DLA STUDENTA
• Studia w jedynej uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej, która jest akredytowana przez Chartered Institute of Logistics and Transport (UK).
• Prestiżowy certyfikat CILT(UK), który, jest rozpoznawany przez menedżerów logistyki w Europie i na świecie.
• Dostęp do banku wiedzy CILT(UK), w którym znajduje się ponad 37.000 specjalistycznych pozycji związanych z logistyką i transportem.
• Możliwość uzyskania tytułu chartered member, zostanie licencjonowanym członkiem tej najstarszej i największej instytucji zrzeszającej logistyków w Europie.

© 2017 - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu - tel. 71 324 68 48
Przejdź na górę strony