Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług. W przeglądarce możesz dokonać zmian ustawień plików cookies.

W marcu, na zakończenie pierwszego semestru studenci studiów podyplomowych Eksploatacja i utrzymanie dróg i mostów wraz z opiekunem roku dr inż. Wojciechem Kozłowskim odwiedzili plac budowy drogi ekspresowej S5, Obwód Utrzymania Autostrady oraz Punkt Informacji Drogowej.

 

Obwód wraz z Centrum są usytuowane na obszarze węzła Północ, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Lokalizacja ta została zaplanowana z myślą o łatwym dostępie do AOW, S8, ale również do planowanej trasy S5.

 

Wyjazd został zrealizowany w ramach zajęć „Problemy budowy i utrzymania dróg” i miał na celu zapoznanie słuchaczy z warunkami technicznymi, jakie powinni przestrzegać przy budowie dróg publicznych. Poznali także zasady związane z przygotowaniem i koordynowaniem budowy oraz obejrzeli sprzęt i materiały budowlane. Dodatkowo słuchacze dowiedzieli się jaki zakres obowiązków mają jednostki administracyjne, takie jak Punkt Informacji Drogowej czy Obwód Utrzymania Autostrady. Możliwość przeprowadzenia rozmów ze specjalistami zajmującymi na budowie wysokie stanowiska pozwoliły studentom podnieść także swoje kwalifikacje z zakresu planowania i koordynowania prac zespołu budowlanego.

 

Po zakończeniu zwiedzania odbył się wspólny obiad sfinansowany przez MWSLiT we Wrocławiu, podczas którego wymieniono się zdobytym doświadczeniem. Zajęcia w terenie to stały element programu studiów podyplomowych.

 

wycieczka DSC 0017 

 

 

 

© 2017 - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu - tel. 71 324 68 48
Przejdź na górę strony